خرید مانیتور ال جی 05138418045

کامپیوترهای مدرن معمولا پیچیده هستند و کارایی بالایی دارند. توانایی فوق العاده آنها برای انیمیشن سازی، انجام محاسبات پیچیده، ماینینگ داده یا ساخت محیط‌ های مجازی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید مانیتور ال جی

کامپیوترهای مدرن معمولا پیچیده هستند و کارایی بالایی دارند. توانایی فوق العاده آنها برای انیمیشن سازی، انجام محاسبات پیچیده، ماینینگ داده یا ساخت محیط‌ های مجازی مورد استفاده قرار می گیرد. کامپیوترها می‌توانند همزمان کارهای سریع و عجیبی را انجام دهند و نیاز کاربر را به ابزارهای دیگر رفع کنند. 

کاربر برای دریافت صحیح اطلاعات، به مانیتور نیاز دارد، این دستگاه می‌تواند اصلی‌ترین روش برای انتقال اطلاعات از کامپیوتر باشد. اگر صفحه نمایش استاندارد نباشد، نمی‌توان از تمام قدرت کامپیوتر استفاده نمود.

لیست بهترین مانیتور LG 

27GN950-B

مشخصات فنی:

اندازه: ۲۷ اینچ

رزولوشن: ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل

نرخ تازه سازی: ۱۶۰ هرتز

نوع پنل: IPS

نوع نرخ تازه سازی: FreeSync

خرید مانیتور ال جی

LG 22MK400

مشخصات فنی:

اندازه: ۲۲ اینچ

رزولوشن: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل

شدت روشنایی: ۲۰۰ نیت

نوع صفحه نمایش: LED

نوع نرخ تازه سازی: FreeSync

خرید منبع تغذیه کامپیوتر ایسوس مدل ROG Strix 850G White Editon

LG 19M38A-B

مشخصات فنی:

اندازه: ۱۸.۵ اینچ

رزولوشن: ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل

شدت روشنایی: ۲۰۰ نیت

نوع صفحه نمایش: LED

کیفیت صفحه نمایش: HD

LG 24MK430

مشخصات فنی:

اندازه: ۲۳.۸ اینچ

رزولوشن: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل

شدت روشنایی: ۲۵۰ نیت

نوع صفحه نمایش: IPS

کیفیت صفحه نمایش: FULL HD

LG 27GN750-B

مشخصات فنی:

ابعاد: ۲۷ اینچ

رزولوشن: ۱۹۲۰×۱۰۸۰

نرخ تازه سازی: Hz240

نوع پنل: IPS

فناوری: FreeSync

خرید منبع تغذیه کامپیوتر ایسوس مدل TUF Gaming 750B 

LG 34GN850-B

مشخصات فنی:

ابعاد: ۳۴ اینچ

رزولوشن: ۳۴۴۰×۱۴۴۰

نرخ تازه سازی: Hz160

نوع پنل: IPS

فناوری: FreeSync

 مانیتور ال جی

صفحه نمایش خمیده

مانیتورهای مخصوص کامپیوتر به اندازه سیستم‌های مجازی؛ امکان ارائه نمایش عمیقی و سه بعدی را ندارند، اما نمایشگرهای منحنی؛ شکل سازش منحصربه‌فردی در این زمینه دارند. مانیتورهای منحنی شکل،عرض گسترده‌ای دارند و از طرفین به سمت بیننده خم شده اند. هدف اصلی از ساخت این نوع مانیتور؛ به حداکثر رساندن نمایش عمیق برای کاربران است، چون در این صورت بیشتر قسمت دید آن‌ها توسط صفحه نمایش احاطه خواهد شد.

مانیتورهای خمیده کمتر باعث خستگی چشم می شوند. تماشای تصاویر در یک صفحه تخت که فقط می‌تواند تصاویر را در دو بعد نازک به نمایش بگذارد. باعث می شود، چشمان کاربر به طور طبیعی به مرکز صفحه تمرکز داشته باشد و لبه‌ها در حاشیه از بین خواهند رفت. صفحه‌های خمیده سبب می‌شوند که چشمان کاربر به طور طبیعی تمرکز بیشتری داشته باشد.

هنگام خرید یک مانیتور خمیده، یک نکته کلیدی وجود دارد و آن هم این است که به میزان چشم‌گیر بودن انحنا و فاصله دید توصیه شده، توجه کنید. مثلا یک مانیتور R 1500دارای شعاع دید منحنی ۱۵۰۰ میلی متری است و توصیه می‌شود که صفحه را حداکثر در فاصله ۱.۵ متری مشاهده نمایید.

خرید منبع تغذیه کامپیوتر ایسوس مدل TUF Gaming 450B

فناوری V-Sync، Free-Sync و G-Sync

بعضی مواقع، بین واحد پردازش گرافیک کامپیوتری یا همان GPU و مانیتور، به طور خاص تعداد فریم در ثانیه هر از یک آن‌ها قطع می‌شود. اگر اعداد با همدیگر مطابقت نداشته باشند، امکان دارد صفحه نمایش اطلاعات چندین فریم را در یک تصویر واحد به نمایش بگذارد و در نتیجه باعث ایجاد پارگی تصویر شود.

برای مقابله با چنین اتفاقاتی، تولیدکنندگان ویژگی‌های بی شماری مانند G-Sync، V-Sync و Free-Sync را ابداع کرده‌اند. این ویژگی‌ها تقریبا شبیه به هم است و در یکسری از فاکتورهای خاص با همدیگر متفاوت هستند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

V-Sync: این اصطلاح به همگام سازی عمودی مربوط است که اساس نرخ فریم GPU را وادار می‌کند تا با نرخ تازه سازی مانیتور مطابقت داشته باشد و صفحه را از المان‌های ناخوشایند پاکسازی نماید.

G-Sync و FreeSync: این فناوری‌ها برعکس عمل می کند و سرعت تازه سازی صفحه نمایش را به‌صورت پویا با GPU تطبیق می‌دهند.

این ویژگی‌ها  کمک زیادی به رفع پارگی تصویر می کنند، اما گیمرها برای کاهش تاخیر ورودی و افت فریم در ثانیه، می‌توانند آن‌ها را غیرفعال کنند.

وضوح

وضوح نمایشگر به معنی اندازه گیری تعداد پیکسل‌های مورد نیاز صفحه نمایش برای تولید رنگ‌هایی است که برای ایجاد تصاویر ترکیب می‌کند. در مانیتورها معمولا از چراغ‌های LED برای تولید رنگ استفاده می‌شود که این عدد بر روی وضوح صفحه نمایش موثر است و جزئیات صفحه بیش از هر زمان دیگری به کاربر ارائه خواهد شد و کیفیت صفحه نمایش بیشتر می شود. معمولا این صفحه نمایش‌ها قیمت بالاتری دارند.

خرید منبع تغذیه کامپیوتر ایسوس مدل ROG STRIX 650G

HD

رایج‌ترین رزولوشن ارائه شده، ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل یا همان p 1080است. این رزولوشن که HD نام دارد، برای استفاده روزمره، تماشای فیلم و اجرای بازی‌های با کیفیت تصویر مناسب؛ کاربرد دارد. 

QHD

QHD یک پله بالاتر از کیفیت HD قرار دارد و تامین کننده ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل یا همان p 1440است.

K4

نمایشگرهایی که کیفیت واقعی K4 را ارائه می‌دهند، محبوبیت زیادی در بین گیمرها و کاربران چندرسانه‌ای دارند. این نمایشگرها با رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل یا همان K 4در اختیار کاربر قرار می‌گیرند و تعداد پیکسل‌های موجود در آن‌ها نسبت به یک مانیتور استاندارد p1080، حدود ۴ برابر بیشتر است. 

 مانیتور

اندازه مانیتور 

مانیتورهای گیم با صفحه نمایش بزرگ

مانیتور‌های گیمینگ 32 اینچ

این صفحه نمایش‌ اغلب برای بازی‌های کامپیوتری مانند Blade Runner مناسب است. رزولوشن این مانیتورها p 1440است و از قیمت و نسبت کنتراست خوبی برخوردارند.

مانیتورهای 34 اینچی

برای بهتر دیدن مناظر و تصاویر با جزئیات‌بیشتر، شاید خرید مانیتور‌ 34 اینچ پیشنهاد مناسبی باشد. اما باید فاصله افراد با این صفحه نمایش‌ها زیاد باشد تا پیکسل و حتی زاویه دید آنها ضعیف نشود. مانیتورهای 34 اینچی رزولوشن و وضوح x1440 3440دارند و خمیده هستند. این اندازه از صفحه نمایش، فشار زیادی به کارت گرافیکی وارد می آورد؛ و مانیتور گران قیمتی است، اما این صفحه نمایش‌ چند منظوره است. 

خرید منبع تغذیه کامپیوتر ایسوس مدل ROG Strix 850G

مانیتورهای عریض 49 اینچ

مانیتورهای عریض برای بازی‌های مسابقه‌ای یا ماجراجویی بسیار مناسب هستند و زاویه دید فوق‌العاده‌ای دارند. غوطه‌وری منحنی آنها زیاد است و  برای نمایش تصاویر در مکان‌های عمومی نیز مناسب است. نسبت تصاویر در مانیتور‌های 49 اینچ، 32:9 است و از قابلیت تصویر درون تصویر پشتیبانی می‌کند. وضوح تصویر و رزولوشن این مانیتورها x1600 3840می باشد و برای جلوگیری از اثرات بد بازی‌ها، توصیه می شود کارت گرافیکی مانیتور را ارتقاء داد.

شرکت بازرگاني فرداد پرتو آپادانا با هدف توسعه، طراحي ، توليد و عرضه، ماشين آلات صنعتي و قطعات ريز کامپيوتر  تاسيس شد. اين شرکت با به روزترين فناوري توليد، مرغوب ترين مواد اوليه و با بهره گيري از سرمايه انساني خالق، ماهر و متخصص توانسته در اين مهم موثر و کارآمد ظاهر شده و در همين ابتدا، مزيت هاي رقابتي خود را به منصه ظهور بگذارد. شرکت فرداد پرتو آپادانا با وجود شناخت و آگاهي کامل از بازار عرصه فعاليت خود، همواره به دنبال دريافت دانش به روز و تعامل علمي با محققان و صنعتگران به نام اين حوزه در جهت کسب هر چه بيشتر رضايت مشتري بوده است.